Ilukirurgia alternatiiv töötab juba esimese korraga

Kategooria:


Meie nahk vananeb. Sellest faktist pole pääsu kellelgi. Siiski on tänapäeva moodsate võimaluste ajastu välja tulnud imelise alternatiiviga ilukirurgiale – HIFU Facelifting protseduur.

Lõtvunud näonahk, sügavad kortsud ja väsinud üldmulje on midagi, mida ei tahaks enda peegelpildist näha ükski endast lugupidav naine. Vananemine on aga dünaamiline protsess, mille käigus ei suuda nahk enam efektiivselt vabaneda pigmendilaikudest, päikesekahjustustest ja tuhmist jumest. Nahas hakkavad toimuma tekstuurilised muutused ja erinevad funktsioonid nõrgenevad. Kollageeni lagunemine kiireneb ja vananemine toob kaasa ka kortsude ilmnemise esmased tunnused.

Naha vananemiseks pole vaja oodata kaua, sest esimesed naha väsimuse märgid hakkavad tekkima juba 25-30 aastaselt. See, kui kiiresti nahk väsib, lõtvub ja kortsub, sõltub paljudest välistest teguritest ja ka inimese enda geneetikast, rahvuskultuurist, nahatüübist ja keskkonnast. Paljusid väliseid tegureid, näiteks päikesekiirgus, stress ja saastatus, saab suures osas vältida ja seega pidurdada naha vananemise protsessi. Kõige rohkem mõjutab naha vananemist aga ultraviolettkiirgus (UVK), mis põhjustab fotovananemist.

Seega ongi naha vananemisel kaks protsessi – sisemine ehk geneteetiline ja välimine vananemine. Sisemine on loomuliku naha vananemisprotsessi osa ja geneetilise vananemise tempo võib olla inimestel märkimisväärselt erinev. Välimine vananemine on tingitud eelkõige välistest teguritest ega ole seotud inimese geneetikaga.

Peamised naha vananemise põhjused:
1. Päikesekiirgus (UVK)
2. Vabad radikaalid
3. Väsinud rakud
4. Hormonaalsed muutused
5. Ainevahetuse aeglustumine
6. Glükoosi reaktsioonid
7. Põletik
8. Rakkude jääkainete kuhjumine
9. Stress
10. Gravitatsiooni
11. Miimika
12. Suitsetamine, õhusaaste, rasked ilmastikutingimused
 

Kuidas aktiveerida naha omadusi nii, et nahk ei vananeks?

Naha vananemise ilmingud on tihedalt seotud naha kogu kollageeni hulgaga. Naistel on nahk suhteliselt sama paksuseni kuni menopausini ja hakkab pärast seda märkimisväärselt, mõnikord lausa drastiliselt õhenema. Põhjus peitub selles, et pärast menopausi langeb östrogeen ja androgeenhormoonide süsteem munasarjades ja neerupealistes ja selle tagajärjel on kollageeni sünteesi stimuleerimine nahas väiksem. Reaalselt väljendub see hapramas ja vähem elastses nahas.

Kui loomulikule ehk sisemisele vananemisele avaldab lisamõju veel ka fotovananemine, siis võib naha seisukord halveneda väga kiiresti. Naha enneaegsed vananemise tunnused, näiteks pigmendihäired ja kortsud, on samuti põhjustatud fotokahjustusest. Fotokahjustust on aga võimalik suurel määral vältida.

Vananemine on paratamatu, kuid tänapäeva meetodid võimaldavad teatud määral eemaldada nähtavaid vananemise tunnuseid. Kui varasemalt kasutati peamiselt ilukirurgiat, siis HIFU Facelifting on suurepärane alternatiiv kirurgilisele sekkumisele.

HIFU Facelifting on hea alternatiiv ilukirurgiale

HIFU ultraheli aparaadihooldus ehk SMAS-lifting on toonud kaasa läbimurrangu esteetilises meditsiinis. Enam ei pea ebaesteetilise välimuse parandamiseks pöörduma ainult plastilise kirurgia poole, sest mittekirurgiline SMAS-lifting on optimaalne lahendus neile, kes soovivad samaväärset tulemust, kuid ilma skalpelli sekkumiseta.

Seade töötab lihtsalt ja loogiliselt, selle taga olev spetsiifiline ja kõrgtehnoloogia töötab juba esimesel korral! HIFU tähendab tõlkes kõrgintensiivset fookustatud ultraheli. HIFU aparaat toodab ultraheliimpulsse, mis ulatuvad naha SMAS-kihini ehk pindmise elastiini- ja kollageenikiududest koosneva lihassideme süsteemini, millele kinnituvad näo miimilised lihased. Lihtsamalt öeldes: SMAS on raamistik, mis toestab kindlapiirilist näoovaali.

Mida vanemaks me saame, seda vähem elastseks muutub SMAS. Kollageenikiud venivad välja ja raamistik lõdveneb. See on ka põhjus, miks nii kulmud kui põsed vajuvad allapoole, alumistel silmalaugudel tekib liigne nahk, ilmneb topeltlõug ning nina- ja suunurkadevahelised vaod, rippuvad põsed jne.

HIFU ultraheliaparaadi abil tehtav SMAS-lifting on mõeldud kõigile, kes soovivad oma nahka pinguldada ja seeläbi nooremad välja näha, kuid kes ei taha läbi teha plastilist operatsiooni.

Protseduur on mugav ja valutu – näole kantakse tuimestavat geeli ja spetsialist mõõdab joonlauaga täpselt piirkonna, mida hakatakse ultraheliga mõjutama. Protseduuri unikaalsus seisnebki selles, et HIFU aparaadi UV-lained suudavad tungida täpselt määratletud sügavuseni ja ei puudu seejuures ümbritsevaid kudesid. Protsessi tulemusena pingulduvad ja tihenevad näonaha sügavas kihis olevad kollageenikiud, nahk näeb välja säravam ja noorem.


Loe täpsemalt protseduuri eelistest SIIT.

TAGS: