Aroomimassaaž – aroomiteraapia on kunst, esteetiline ravikunst, mis kasutab aromaatsete taimede ja puude erinevatest osadest ekstraheeritud lenduvaid eeterlikke õlisid keha tervise ja vaimu selguse eest hoolitsemiseks.

Õlid võivad olla ergutava, rahustava, valuvaigistava, hormoone tasakaalustava, vedelikke väljutava toimega.

Näiteks

  • Apelsini õli mõjub toniseerivalt ja vähendab närvipinget.
  • Neroli õli on naharakke uuendav ja vererõhku alandav.
  • Ylang-ylang vähendab stressi ja vaimset väsimust; tasakaalustab hormoonsüsteemi.
  • Kadakas on tugev antiseptik, leevendades külmetushaigusi, reumavalusid; soodustab jääkainete eraldumist kudedest.
  • Piparmünt toetab keskendumist;aitab peavalu ja iivelduse puhul.
  • Sidrun parandab töövõimet, värskendab, ergutab vere- ja lümfiringet.
  • Lavendel rahustab, leevendades lihasevalusid, vereringehäireid.

Aroomimassaaž on üks aroomiteraapia meetodeid, milles ühendatakse tervistavad puudutused taimedest valmistatud eeterlike essentside mõjuga. Eeterlikud õlid on antiseptilised, aga mõnedel neist on viirusi tõrjuvad ning põletikukke ärahoidvad omadused. Õlide õige valiku korral saavutatakse soovitud efekt.

Aroomiteraapia eesmärgiks on haiguste profülaktika ning ravi efektiivsuse suurendamine, loomuliku paranemise stimuleerimine, organismi varjatud reservide aktiveeerimine ning imuunsüsteemi tugevdamine. Eeterlikud õlid mõjuvad samuti  kesknärvisüsteemile, avaldades sellele rahustavat, erutavat või normaliseerivat toimet – sõltuvalt teie soovidest ja vajadustest!

Massaažis lisatakse taimsele baasõlile mõned tilgad eeterlikku õli, mis valitakse vastavalt probleemile. Nahale kandmisel imenduvad õlid vereringesse, liikudes sinna higinäärmete ja karvanääpsude kaudu.

Massaaž on aroomteraapilise ravi tähtis osa, mis mõjub lõõgastavalt , elustades haiglast ja väsinud keha. Samuti  parandab see vaimu ja hinge heaolu.