Refleksoteraapia populaarsus tõuseb, kuna aina rohkem inimesi pöörduvad loodusravi suunas. Rohkem kui kunagi varem, võtavad inimesed isikliku vastutuse oma tervise eest ja on rohkem teadlikud tervislikust toitumisest, kehalistest harjutustest ja lõdvestamisest, aina suurem hulk inimesi katsetavad komplementaarmeditsiini võtteid, kuna tunnevad aina enam muret kõrvalnähtude pärast, mida tekitavad tugevad ravimid, mida arstid neile välja kirjutavad.

Jalatalla tsooniteraapia parandab organite tööd, maandab stressi ja kehapingeid ning parandab enesetunnet. Kasutatakse nii haiguste ennetamiseks, raviks kui ka raskemate haiguste järelraviks.

Inimese keha on kaetud refleksipunktidega, mis asetsevad korrapäraselt tsoonisüsteemide kaupa.

Nende punktide kaudu on võimalik tõhustada organite tööd, maandada stressi ja kehapingeid ning parandada enesetunnet. Oletatava probleemi puhul saadab organile vastava punkti puudutamine valuaistingu.

Oletatavate probleemide või kahtluste puhul külastage eriarsti.

Teraapia sagedus võiks reeglina olla üks kord nädalas, akuutsete probleemide korral iga päev. Siis käsitletakse kindlaid tsoone ja seanss on lühem. Teraapiate ajal võib patsiendi seisund oluliselt muutuda, neid jälgitakse ja võetakse arvesse järgmise sessiooni ajal ja töödeldakse rohkem neid tsoone, mis on aktiviseerunud.

Teraapia eesmärgiks on hormonaal- ja immuunsüsteemi tugevdamine, lihasjäikuse ja pingete vähendamine, hingamise ja ainevahetuse parandamine, vereringe aktiviseerimine, valu vaigistamine, rahustamine, lõdvestamine ja lõõgastamine.

Teraapia ajal või kohe peale teraapiat võib ette tulla järgmisi reaktsioone: higistamist, erinevad värinaid (tremor) üle keha või teatud keha piirkonnas, urineerimisvajadust, naeru- või nutupahvakuid, unisust, kergust, sooja enesetunnet ja üleüldist lõdvestumist.
Paari tunni või mõne päeva jooksul peale teraapiat võib  ette tulla järgmisi aistinguid: töödeldud tsoonide tundlikkust, ainevahetuse kiirenemist, naha tundlikkust, suurenenud lima eritumist hingamisteedest, vanade vaevuste aktiviseerumist päevaks või paariks, immuunsüsteemi aktiviseerumist, une kvaliteedi või aja muutust (kasv, kahanemine), söögiisu tõusu/kahanemist.

Näidustused:

  • kroonilised haigused
  • stress
  • närvi- ja peavalu, pearinglus
  • liigeste ja lülisambavaevused
  • vereringe parandamine külmetavate käte ja jalgade korral
  • seedetrakti häired

kasvajad
rasked südame- ja neeruhaigused
südamestimulaator
tehisliigesed
põletikulised ning psüühilised haigused
ägedad palavikuhaigused
verehaigused
aktiivne tuberkoloos
mao- ja 12 sõrmiksoole haavandid
ülierutusseisundid
naha seenhaigused
rasedus