Me kõik seisame ühel hetkel silmitsi peegelpildiga, millelt vaatavad vastu lõtvunud näonahk, kortsud ning elastsuse kaotanud näokontuur. Kui varem oli ebaesteetilise välimuse parandamiseks ainuke võimalus pöörduda plastilise kirurgia poole, siis nüüd on selleks suurepärane võimalus ka HIFU ultraheli aparaadihoolduse ehk SMAS-liftingu näol, mis on toonud kaasa läbimurrangu esteetilises meditsiinis. Mittekirurgiline SMAS-lifting on optimaalne lahendus neile, kes soovivad tulemust, mis on võrreldav plastilise operatsiooni omaga, kuid seda ilma skalpelli sekkumiseta.

Mis on HIFU SMAS-lifting ning kellele see on mõeldud?

HIFU tähendab tõlkes kõrgintensiivset fookustatud ultraheli (High Intensity Focused Ultrasound). Ameerikas välja töötatud HIFU aparaat genereerib ultraheliimpulsse, mis ulatuvad naha SMAS-kihini. SMAS on omakorda lühend terminist Superficial Musculo-Aponeurotic System. Tegemist on pindmise elastiini- ja kollageenikiududest koosneva lihassideme süsteemiga, millele kinnituvad näo miimilised lihased. Lihtsamalt öeldes: SMAS on raamistik, mis toestab kindlapiirilist näoovaali. Vanuse suurenedes ei ole SMAS enam nii elastne,  kollageenikiud venivad välja ja raamistik lõdveneb. Selle tulemusena vajuvad kulmud ja põsed allapoole, alumistel silmalaugudel tekib liigne nahk, näoovaali deformeerumisel ja kontuuri hajumisel ilmuvad topeltlõug, rippuvad põsed, nina- ja suunurkadevahelised vaod, nahaalused koed lõtvuvad.

HIFU ultraheliaparaadi abil tehtav SMAS-lifting on ilma vanusepiiranguta metoodika, mis on mõeldud kõigile, kes ei taha teha plastilist operatsiooni, kuid kes soovivad oluliselt oma nahka pinguldada ning seeläbi nooremad välja näha.

Kuidas protseduur välja näeb?

Enne protseduuri kantakse näonahale tuimestavat geeli. Seejärel mõõdab spetsialist joonlauaga täpselt piirkonna, mida hakatakse ultraheliga mõjutama. Selles seisnebki protseduuri unikaalsus: HIFU aparaadi ultrahelilained suudavad tungida täpselt määratletud sügavuseni, puutumata ümbritsevaid kudesid. Nahakude soojeneb vaid määratud kohas 65–70 °C. Andur tekitab etteantud sügavusel erilised jooned, mis koosnevad üksteisest võrdsel kaugusel olevatest termokoagulatsiooni punktidest. Protsessi tulemusena pingulduvad ja tihenevad näonaha sügavas kihis olevad kollageenikiud.

Kuidas HIFU SMAS-lifting näo välimust mõjutab?

Näonahk ning -kontuur näeb peale HIFU protseduuri märgatavalt noorem välja, kuna

  • kõik näopiirkonnad kerkivad, eriti põsesarnade ümbrus ja suunurgad;
  • näo ovaal muutub uuesti selgeks, sest kõik pehmed koed on pinguldunud;
  • sügavad kortsud taanduvad, nahk on elastne ja sile;
  • pilk muutub avatumaks, mis annab näole sõbralikuma ilme;
  • kaela lihased on pinguldatud ja kortsud on selles piirkonnas tasandatud.

Mis on protseduuri eelised?

SMAS-lifting stimuleerib loomulikku kollageeni tootmise protsessi.
Protseduur aktiveerib uute elastiinikiudude teket ja käivitab neokollageneesi protsessi. Protsessi tulemusena avaldub 3D-liftingu mõju kõikides näo pehmete kudede kihtides.

Protseduur ei ole mingil moel valus ega ebameeldiv.
Klient on samal ajal mugavas asendis ning tunneb ainult soojust, kerget kihelust ja naha pingule tõmbumist.

Taastumisaeg praktiliselt puudub.
Protseduuri kestus on 30–60 minutit. Pärast HIFU protseduuri võib naasta oma igapäevaste toimetuste juurde ja võib ka kasutada meiki. Protseduuri teostamise päeval ei tohiks nägu kuuma veega pesta. Kahe päeva jooksul pärast protseduuri tuleks vältida sauna ja tugevat higistamist ning nädala vältel mitte teha naha koorimise protseduure.

Tulemus on kauakestev.
Paljud kliendid tunnevad kohe selle mõju, kuid ümbervormimise ja kollageeni uuenemise protsessi lõpptulemus saabub kolme-nelja kuu jooksul, kuna kollageenikiudude uuenemine võtab aega. Mõnele kliendile piisabki vaid ühest protseduurist, kuid vajadusel võib poole aasta, kuid üldjuhul aasta pärast teha lisaks veel teise HIFU protseduuri. Tulemus püsib kuni kaks aastat.

• rasedus ja rinnaga toitmine;
• südamestimulaator;
• epilepsia;
• verevedeldajate kasutamine
• raskes vormis akne;
• metallist implantaadid näo piirkonnas, v.a hambaimplantaadid;
• diabeet;
• avatud haavad ja nahainfektsioonid näo ja kaela piirkonnas;
• onkoloogilised haigused;
• sidekoehaigused;
• kalduvus kelloidarmide tekkimisele.

Me palume igal uuel kliendil täita ankeedi, kus ta oma allkirjaga kinnitab vastunäidustuste olemasolu puudumist. Vastunäidustuse esinemisel on tarvis konsulteerida oma perearstiga.